Neufeld Institute Poland Zrozumieć dzieci. Praktyczne zastosowanie nauki o rozwoju.
Zrozumieć dzieci. Praktyczne zastosowanie nauki o rozwoju.

Kurs – Zrozumieć dziecko z wysoką wrażliwością

OPIS KURSU

We współczesnym świecie każdy zna kogoś, kto wykazuje oznaki wysokiej wrażliwości w taki czy inny sposób, ale nie wszyscy doceniamy znaczenie tego, co obserwujemy. Kiedy na działanie mózgu spojrzymy kompleksowo przez pryzmat więzi, procesu rozwojowego i ludzkiej wrażliwości, zyskamy klucz do zrozumienia funkcjonowania wysoko wrażliwych dzieci. 

Coraz więcej dowodów wskazuje na to, że neurologiczny stan przeciążenia sensorycznego może być główną przyczyną i wspólnym mianownikiem niezliczonej liczby różnorodnych objawów i zespołów chorobowych, w tym autyzmu czy niektórych rodzajów problemów z uwagą. Jeśli objawy te zostaną zrozumiane i odpowiednio zaopiekowane, to problemy związane z przeciążeniem sensorycznym mogą zostać skompensowane. 

Podczas kursu omówimy najbardziej obiecujące strategie pracy z wysoko wrażliwymi dziećmi takie jak – kultywowanie silnych, bezpiecznych więzi, torowanie procesu adaptacyjnego oraz wykorzystanie prawdziwej zabawy jako naturalnego procesu rozwoju i zdrowienia.

SZCZEGÓŁY WKRÓTCE